Riba Erzsébet
Tanulóink történelmi versenytapasztalatai

2023. 03. 20

Gimnáziumunk tanulói több történelmi témájú megmérettetésen vettek részt a hétvégén. A Szakmai Középiskolásokért Közhasznú Kulturális Egyesület által szervezett versenyek országos döntőin szépen szerepeltek diákjaink.
Az Örökségünk '48 versenyen II. helyezett lett a Ravasz Dominika (12. B), Balogh Alfonzina és Szőcze Botond Dominik (11. A) összeállítású csapatunk. A magyar reformkor, a pesti forradalom, az 1848-1849-es szabadságharc és a kiegyezés témából két internetes forduló nyomán jutottak be a döntőbe, ahol Kossuth és Görgei fiktív párbeszédét kellett rekonstruálni a világosi fegyverletétel előtti időszakból. Ezenkívül a korszakhoz kötődő kreatív feladatok megoldását várta el a zsűri. A tanulók felkészítő tanára: Tarnóczai Géza volt. A Magyarország az én hazám versenyen a Közép-Duna vidék és Budapest nevezetességei kapcsán történelmi, földrajzi, művészettörténeti ismeretekről kellett számot adni csapatunknak. A Szabó Eszter Anna, Bicsérdi Csongor és Merse Benedek (10. A) összeállítású csapat IV. helyen végzett.
A Magyarok Európában versenyen híres magyar feltalálók és találmányok témakörében kellett tájékozottnak lennie tanulóinknak. A Kovács Áron, Szalai Attila István és Szigeti Barnabás Ernő (10. A) alkotta csapat VI., míg a Koleszár Bíborka, Nagy Liliána és Németh Petra összeállítású csapat X. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk: Riba Erzsébet
Gratulálunk a tanulók teljesítményéhez, további sok sikert kívánunk az elkövetkező megmérettetésekhez!