Továbbtanulás

Alapképzés

6 vagy 7 féléves képzési idő, amely diplomát ad

egyes szakokon duális képzés is választható

Duális képzés az agrár, gazdaságtudományok, informatika, műszaki, vagy természettudomány képzési területeken indított, gyakorlatigényes alap- és mesterképzési szakokon, valamint szociális munka alapképzési szakon folytatható.

A duális képzésben a hallgató a felsőoktatási tanulmányai mellett vállalja, hogy minősített duális szakmai gyakorlóhelyeknél a képzési idő alatt gyakorlatot végez. Ennek eredményeként munkatapasztalatot szerez, és szakmai kompetenciáit már a képzés alatt megerősíti.

A duális képzésben a felsőoktatási intézménnyel közösen kialakított gyakorlati tanterv alapján a szakmai gyakorlóhelyek saját igényeik szerint képzik a hallgatót, és profiljuknak megfelelően támogatják, gyakorlati ismeretekkel bővítik, kiegészítik a hallgató intézményi képzését. Ezáltal kinevelik esetleges jövőbeli munkavállalóikat, akik a diplomaszerzést követően azonnal teljes értékű munkavállalók lehetnek.

forras: felvi.hu

Osztatlan képzés

10 vagy 12 féléves képzési idő, amely diplomát ad

Felsőoktatási szakképzés

4 féléves képzés, amely nem ad diplomát

OKJ-s képzés

szakképesítést ad iskolarendszerű képzés vagy felnőttoktatás keretében

A hitelesítés csak az ügyfélkapun keresztül online lehetséges!

• Csak online lehet jelentkezni: E-felvételi
  • Először regisztrálni kell a www.felvi.hu oldalon, majd az e-felvételibe
  • A felvételi azonosító szám alapján fogja a rendszer az adatokat kezelni
  • Összesen 6 helyre lehet jelentkezni (3 ingyenes, a többiért fizetni kell 2000 Ft/képzés)
  • Egy alkalommal lehet módosítani a jelentkezések sorrendjét
  • A jelentkezés lezárása a hitelesítés!

Ügyfélkapun keresztül

Ügyfélkapus regisztációt (helyi kormányablak) követően, on-line hitelesítéssel.

Határidő

A hitelesítés határideje : 2023. 02. 15.

A hitelesítés elmaradása esetén a jelentkezés érvénytelen lesz!

• Jelentkezési határidő: 2023. 02. 15.
  • Hitelesítés: 2023. 02. 15.
  • Adatbetekintés: 2023. 04. 20-tól
  • Hiánypótlásra való felszólítás: 2023. 06. 28-ig
  • Dokumentumok pótlása és a sorrend egyszeri módosítása: 2023. 07. 12-ig
  • Ponthatárok kihirdetése: 2023. 07. 26.
  • Felvételi határozat hivatalos közlése: 2023. 08. 08-ig
  • Jogorvoslati lehetőség : közléstől számítva 15 nap

Jogszabályi változások 2023-tól

• 2023-tól megszűnt a jogszbályi minimumponthatár - a ponthatárokról az intézmények saját hatáskörben döntenek.
  • Nem kötelező az emelt érettségi előírása - az emelt érettségi szükségességéről az intézmények saját hatáskörben döntenek.
  • A felvételi eljárásban való részvételhez nem kötelező a középszintű nyelvvizsga megléte.

Alap- és osztatlan mesterképzés, valamint felsőoktatási szakképzés esetén a felvételi összpontszámot 400+100 pontos pontszámítási rendszerben kell kiszámítani.

Két számítási mód közül a kedvezőbb alapján kell a pontokat számítani. Az egyik számítási mód, amely során a tanulmányi pontokhoz az érettségi pontokat kell hozzáadni, így jön ki 400 pont. A másik számitási mód során a az érettségi pontokat kell kettővel szorozni így jön ki a 400 pont.

Maximum és minimum

A maximálisan elérhető pont a többlet pontokkal együtt így 500 pont, van minimum ponthatár is, amely alatt alap és osztatlan képzésen egyetlen egyetem sem indíthat diplomát adó képzést ez pedig 280 pont. A felsőoktatási szakképzésre a bekerülési ponthatás 240 pont.

Tanulmányi pontok (maximum: 200 pont)

Középiskolai érdemjegyek (maximum: 100 pont)

Az öt fő tantárgyból szerzett − utolsó két év végi − érdemjegyeket kell összeadniuk, majd megduplázniuk. A magyar nyelv és irodalom (a két érdemegy átlagával kell számolni), a matematika, a történelem, egy (legalább két évig tanult) idegen nyelv vagy nemzetiségi nyelv és irodalom mellett egy, legalább két évig tanult természettudományos tantárgy eredménye is számít.

Az érettségi átlageredménye (maximum: 100 pont)

A négy kötelező és egy szabadon választható tárgy százalékos eredményének átlagát. Természetesen egész számra kerekítve.

Érettségi pontok (maximum: 200 pont)

Két érettségi vizsgatárgy százalékos eredményének összege (% = pont). A két tárgy a felvételi tárgy, tehát azok az érettségi tantárgyak százalékos eredménye, amelyeket a választott egyetem, választott szakára az egyetem meghatároz.

Többletpontok (maximum: 100 pont)

• Az emelt szintű érettségiért jár az 50 pont (legalább 45% teljesítmény elérése esetén).
  • Nyelvtudás:
    • B2 (középfokú) komplex : 28 pont
    • C1 (felsőfokú ) komplex : 40 pont
  • Esélyegyenlőség : 40 pont
    • hátrányos helyzet
    • fogyatékossággal élő
    • gyermek gondozása
  • Egyéb eredmények
    • Tanulmányi és művészeti versenyeredmények.
    • Sporteredmény : 10 – 500 pont.
    • Felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevél.
    • Szakképesítés
  • A megfelelő elektronikus felületen benyújtotta a jelentkezést.
  • A jelentkezési határidőig befizette az eljárási díjat.
  • Feltöltötte a megfelelő dokumentumokat.
  • A megadott határidőig hitelesítette a jelentkezést.
  • Érvényes jelentkezést nyújtott be.
  • Érettségivel rendelkezik.
  • Eléri a felsőoktatási intézmény által meghatározott ponthatárt.
  • Megfelel az adott szakon a felsőoktatási intézmény által meghatározott egyéb feltételeknek.
  • Középiskolai bizonyítvány
  • Érettségi bizonyítvány
  • Érettségi tanúsítvány
  • Eljárási díj befizetéséről szóló igazolás (bizonylat)