Bíró Eszter
Európai körutazásra indulnak diákjaink

2023. 03. 23

Erasmus+ program részeként a DiscoverEU Program keretében iskolánk négy tizenkettedikes diákja Opavszky Szonja (12.A), Rohály Csanád János (12.A) Szokolszky Álmos (12.A ) és Szabó Viktória (12.B) egy EU-s ismeretekre vonatkozó kvízfeladat eredményes kitöltésével nyert lehetőséget, hogy vonattal egy saját maguk által megtervezett útvonalon bejárják az Európa Unió választott országait. Az Európa Bizottság célja az európai mobilitás elősegítése ezzel a programmal. Diákjaink az utazás során a gyakorlatban is kamatoztathatják a gimnáziumi évek során megszerzett nyelvtudásukat, országismeretüket. A DiscoverEU Program 30 napos vasúti utazást tesz lehetővé számukra. Az utazást megelőzően nyertes diákjainknak lehetősége van részt venni az utazó fiatalok nemzetközi találkozóján, DiscoverEU meetup-on az Európai Unió egy városában. Jó utat és élményekkel teli utazást kívánunk a számukra!
Biró Eszter