Bíró Eszter
Szépkiejtési verseny angolul

2023. 03. 31

Megyei szépkiejtési versenyen vett részt iskolánk három diákja március 29-én a pápai Petőfi Gimnáziumban. A versenyzőknek egy szabadon választott és egy a helyszínen kézhez vett 19. századi irodalmi művet kellett angolul felolvasniuk. Páhi Anna (11.B) diákunk a 6. helyen, Domján Rozina (9.B) a 8. helyen, Epres Emma Enikő (10.A) a 13. helyen végzett. Páhi Anna tizenegyedikes diákunk Charlotte Brontë: Jane Eyre című regényéből adott elő, Epres Emma Enikő tizedikes tanulónk Edgar Allan Poe: The Fall of the House of Usher (Az Usher-ház bukása) című regényét interpretálta, míg Domján Rozina kilencedikes növendékünk Stevenson: The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde (Dr. Jekyll és Mr.Hyde különös esete) című regényéből olvasott fel egy kétperces részletet.
Kötelező feladatként a versenyzőknek egy ugyancsak 19. századi angolnyelvű irodalmi szöveggel kellett megbirkózniuk ötpercnyi felkészülés után. Jane Austen: Wuthering Heights (Üvöltő szelek) című regényéből kellett előadniuk a zsűri által kijelölt részt.
A jóhangulatú, rendkívül színvonalas versenyre még megyénken kívülről is (Budapest, Győr) érkeztek résztvevők, míg megyénkből Veszprém, Ajka, Pápa, Zirc, Balatonfüred és Balatonalmádi iskolái vettek részt. Tapolca városát a Batsányi János Gimnázium három angol tagozatos diákja képviselte, akik feladataikat magas szinten oldották meg, öregbítve középiskolánk hírnevét.
Az eredményekhez szívből gratulálunk!
Biró Eszter felkészítő tanár
Pápai tv hírt adott a versenyről: Pápai Petőfi Sándor gimnázium - Szépen angolul